تاریخچه دستگیره امنیتی هوشمند یال | Assa Abloy Yale Lock

برند اسا ابلوی یال Assa Abloy Yale Lock یکی از قدیمی ترین برندهای بین المللی در جهان و شناخته شده ترین نام در صنعت قفل است. تاریخچه دستگیره امنیتی هوشمند یال شامل نوآوری های بزرگی است که نه تنها تکامل یال، بلکه پیشرفت کل صنعت قفل و یراق را نشان می دهد

سرآغاز یال

ریشه یال Yale به زمان استعماری آمریکا برمی گردد. خانواده یال تصمیم گرفتند از شمال ولز مهاجرت نمایند. چند نسل بعد، حدود سال 1840، لینوس یال پدر، شروع به طراحی و تولید مجموعه ای از قفل های جدید با امنیت بالا در فروشگاه خود به نام Yale Lock واقع در نیوپورت نیویورک نمود. او در زمینه قفل های بانکی گران قیمت و دستبند تخصص بسیار زیادی داشت.

یال، پیشگام در نوآوری

پسر لینوس یال، در سال 1850، به پدرش در زمینه کسب و کار پیوست و قفل سیلندر تانک پدرش را تکمیل و به عنوان اختراع ثبت نمود و در آن زمان خود را به عنوان متخصص قفس سازی معرفی کرد. در سال 1862، یال جونیور، Monitor Bank Lock را معرفی کرد که بر پایه وارد نمودن عدد در قفل کلیدی و یا قفل های ترکیبی می باشد. در حال خاضر، اصول مندرج در این نوع قفل، به عنوان اصول استاندارد در قفل های ترکیبی سراسر آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

یال جونیور

Yale Jr. آزمایشات خود را بر روی قفل ها، بر اساس مکانیزمی که ابتدا توسط مصریان باستانی بیش از 4،000 سال پیش مورد استفاده قرار می دادند، انجام می داد. یال در نهایت موفق به ثبت مهمترین اختراع خود در سال های 1861 و 1865 شد قفل سیلندر یال- لینوس یال جونیور، صنعت قفل سازی را برای همیشه با نوآوری های موفقیت آمیز خود تغییر داد.

توسعه جهانی قفل یال

یال جونیور و همکارش، هنری توون، در سال 1868، شرکت یال و توون را تاسیس کردند و در آن زمان 35 نفر را استخدام نمودند.
این شرکت دامنه وسیع خود را با بالابرهای زنجیری دستی و کامیون های پایه باتری گسترش دادند و در سال 1879 نیز، خط تولید دستگیره امنیتی هوشمند را به این شرکت اضافه کردند. بعدها یال و تون جهت گسترش کار خود، شرکت درب سازی Norton را خریداری نمودند.
در اوایل قرن بیستم yale lock در سراسر جهان گسترش یافت و بیش از 12،000 نفر را استخدام کرد. در طول قرن بیستم، خرید و فروش، دستاوردها و سرمایه گذاری مشترک دستگیره امنیتی هوشمند یال را به خوبی به سراسر جهان شناساند. در اوت 2000 یال توسط گروه اسا ابلوی ASSA ABLOY خریداری شد و از آن زمان به عنوان یکی از مهمترین رهبران جهانی در راه اندازی قفل و دستگیره امنیتی هوشمند درب ها می باشد.