Yale Assa Abloy

Yale Assa Abloy


شرکت امنیتی ییل (Yale Assa Abloy) با همکاری شرکت فن شرکت امنیتی ییل (Yale Assa Abloy) با همکاری شرکت فن آوری های خانگی نست متعلق به گوگل، قفل دری طراحی کرده است که می توان با گوشی و از راه دور آن را کنترل کرد.آوری های خانگی نست متعلق به گوگل، قفل دری طراحی کرده است که می توان با گوشی و از راه دور آن را کنترل کرد. این قفل الکترونیکی بیضی شکل با نام لاینوس (Linus) دارای یک رابط کاربری است که اعداد را با رنگ سفید روی یک پس زمینه سیاه نشان می دهد. صاحب خانه با استفاده از آنها می تواند رمز عبور خود را وارد کرده و در را باز کند. اما قابلیت جدید و جذاب این قفل دیجیتال آن است که با زدن گوشی همراه صاحب خانه به قفل نیز، باز می شود.

به گفته شرکت نست، قفل دیجیتال رمزی لاینوس اولین قفلی است که کاربر می تواند بررسی کند آیا باز است یا بسته. این قفل الکترونیکی برای هر فرد یک رمز عبور منحصربفرد ایجاد می کند و به این ترتیب می توان فهمید چه کسی در را باز کرده و وارد خانه شده است.

این محصول همچنین قابلیت هایی مشابه قفل هوشمند آگوست دارد که توسط «یووس بهار» طراحی و در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد. قفل هوشمند لاینوس را می توان با استفاده از برنامه نست از راه دور کنترل کرد و کاربران می توانند هشدارهایی درباره اینکه چه کسی قفل را باز کرده است، روی گوشی خود دریافت کنند. امکان دریافت گزارش موارد قبلی باز شدن درب نیز وجود دارد.

مثلا در ویدیوی تبلیغاتی این شرکت مردی نشان داده می شود که گوشی، برگشتن یکی از خدمت گزاران خانه را به او اعلام می کند. این برنامه را می توان برای ایجاد رمز عبورهای موقت استفاده کرد که در هر زمانی امکان حذف دارند. در صورتی که کاربر فراموش کند درب خانه را قفل کند، این قفل دیجیتال رمزی خودش این کار را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

قفل دیجیتالی لاینوس که به یاد لاینوس ییل، بنیانگذار شرکت ییل نامگذاری شده است اولین محصولی است که از پلتفرم ویو شرکت نست استفاده می کند که به تازگی به روی برنامه نویسان باز شده است و به آنها امکان می دهد محصولاتی را خلق کنند که امکان اتصال از طریق این برنامه با دیگر محصولات نست را دارند.

در این شبکه محصولات با استفاده از پروتکل Thread به هم متصل می شوند که نیازی به وای فای برای ارتباطات نداشته و حتی اگر یکی از دستگاه ها خاموش شده یا از کار بیفتد هم به فعالیت خود ادامه می دهد. جیسون ویلیامز، مدیر ییل می گوید: لاینوس ییل، بنیانگذار این شرکت اولین نمونه قفل های سیلندری را در سال ۱۸۴۳ اختراع کرد و از آن زمان تاکنون ما به پیشرفته تر کردن قفل دیجیتال رمزی مشغول بوده ایم.

او می افزاید: اکنون با ترکیب تجربه ما در امنیت درب و دانش شرکت نست، توانستیم قفلی را تولید کنیم که بیش از هر قفل دیجیتالی دیگری در بازار می تواند به تامین امنیت خانه ها کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر مورد قفل های دیجیتال Yale Assa Abloy به سایت رسمی Yale در ایران مراجعه نمایید.

www.yales.ir

Yale در ایران

 

منبع : samsungddl