آشنایی با زنگ هشدار یال

آشنایی با زنگ هشدار یال

زنگ هشدار یال

اگر تاکنون یکی از انواع سیستم های زنگ هشدار را برای خانه خود خریداری نکرده و یا قصد خرید این محصول را برای منزل و یا محل کار خود دارید، در این مقاله با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم یک نمای کلی از اجزای موجود در این نوع سیستم ها و نحوه صحیح کار با آن را که منجر به حفاظت و افزایش خانه و اعضای خانواده می شود، برای شما عزیزان ارائه نماییم.

نحوه صحیح کار با زنگ هشدار یال

آشنایی با زنگ هشدار یال

زنگ هشدار یال علاوه بر افزایش امنیت خانه و محل کار، باعث حفاظت هر چه بیشتر از وسایل ارزشمند محل مورد نظر می گردد. اما در صورت استفاده نادرست از آن، دردسرهای بسیار زیادی برای کاربران و افراد دیگر ایجاد می نماید.

به عنوان مثال هشدارهای نادرست نه تنها باعث خشم اعضای خانواده، همسایه ها و تامین کنندگان امنیت مانند پلیس می گردد بلکه باعث کاهش آمادگی افراد در مقابل حوادث امنیتی واقعی می شود. جهت استفاده صحیح از زنگ هشدار یال دانستن چند نکته مهم ضروری می باشد.

– تنظیم سطح امنیتی زنگ هشدار یال براساس نیازها

اکثر سیستم های زنگ هشدار یال دارای شرایط مختلف امنیتی می باشند : Away (کل سیستم آماده به کار می باشد)، Stay (بخشی از سیستم مانند سنسورهای حرکتی غیرفعال می باشد) و Custom (به صورت دستی می توان تغییرات لازم را اجرا نمود). تطبیق سطح امنیتی این نوع سیستم های یال با شرایط زندگی و محل کار شما باعث راحتی و آرامش تمامی افراد می گردد.

– قراردادن زنگ هشدار یال در حالت تست به هنگام تنظیمات

جهت انجام تنظیمات زنگ هشدار یال ابتدا باید آن را در حالت تست قرار داده و پس از اطمینان از عملکرد صحیح، آن را از حالت تست خارج نمود.

– استفاده از چندین مخاطب برای دریافت پیام های هشدار

چندین شماره تلفن را جهت اطمینان به دریافت پیام های هشدار به زنگ هشدار یال معرفی و ذخیره نمایید. در این صورت با در دسترس نبودن یک مخاطب، مخاطب دیگر پیام هشدار شما را دریافت خواهد کرد.

– چک نمودن دوره ای زنگ هشدار یال

ممکن است بنا به دلایل طبیعی مانند برخورد پرندگان با اجزای زنگ های هشدار و یا مصنوعی، عملکرد این محصولات دچار مشکل شود. پیشنهاد می گردد به صورت دوره ای و مرتبا سیستم های زنگ هشدار خود را چک نمایید.

اجزای تشکیل دهنده زنگ هشدار یال

آشنایی با زنگ هشدار یال

– کنترل پنل (مغز زنگ هشدار یال)

PCU یا کنترل پنل در واقع مغز سیستم زنگ های هشدار می باشد. این پنل جهت انجام تنظیمات امنیتی، بررسی سنسورهای موجود در ورودی های ساختمان و کنترل هشداردهنده های متصل به سیستم مورد استفاده قرار می گیرد.

– سنسورها (آشکارسازهای نفوذ)

سنسورها غالبا دستگاه هایی هستند که هر یک از نفوذهای غیر مجاز را شناسایی می نمایند. آن ها باید در هر نقطه از خانه یا محل کار که امکان ورود وجود دارد نصب شوند. سنسورهایی مانند سنسور درب و پنجره، سنسور شکسته شدن شیشه، سنسورهای صدا، حرکت و ارتعاش که باعث افزایش امنیت خانه و محل کار می گردند.

– دستگاه های هشدار دهنده (نویز سازها)

این دستگاه شامل زنگ هشدار، آژیرها یا آشکارسازهای نوری می باشند. برخی از آن ها نیز می توانند به سیستم های نظارت امنیتی از طریق تلفن همراه و یا اینترنت متصل شوند. به این ترتیب در صورت بروز حوادث امنیتی سریعا پیام هشدار به افراد مورد نظر و اماکن امنیتی مانند اداره پلیس ارسال می گردد.

سیستم های جدید زنگ هشدار یال

سیستم های جدید دارای یک دکمه پنهان در منزل و یا محل کار (بانک ها) می باشند که در صورت فشردن آن پیام هشدار به مکان های امنیتی مانند اداره پلیس و خدمات اورژانس شهری ارسال می شود. همچنین این سیستم ها می توانند به راحتی به سیستم های تشخیص دود و آتش سوزی متصل شوند.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *