بهترین برندهای قفل الکترونیک برای امنیت منازل

بهترین برندهای قفل الکترونیک برای امنیت منازل

قفل الکترونیک

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و استفاده از انواع مختلف قفل الکترونیک ، نگرانی بابت گم نمودن و جا گذاشتن کلیدها و یا فراموشی بابت قفل نمودن درب منزل و دیگر مشکلات قفل های مکانیکی از بین رفته است. پیش از معرفی نمودن بهترین برندهای قفل الکترونیکی بهتر است با این محصولات بیشتر آشنا شویم.

نحوه عملکرد قفل الکترونیک:

اکثر قفل های الکترونیک توسط یک یا چندین پنل دسترسی مانند رمز، کارت، اثر انگشت (بیومتریک)، بلوتوث و یا کلید مکانیکی کنترل و باز می گردند. قفل الکترونیک در ابتدا شامل صفحه کلید همراه با دکمه اعداد ورودی بودند. با پیشرفت تکنولوژی صفحه کلید و دکمه ها جای خود را به صفحه لمسی داده که شامل ویژگی های امنیتی مانند کد تصادفی می باشند.

کارت های مورد استفاده در قفل الکترونیک شامل کارت RFID، SMART CARD و یا کارت مترو می باشند. نوع SMART CARD بر روی هر وسیله قابل حمل مانند تلفن همراه چسبیده که این ویژگی از جا گذاشتن و یا گم نمودن کارت جلوگیری می نماید.

اثر انگشت امن ترین روش دسترسی به قفل الکترونیک می باشد. سنسور اثر انگشت در این نوع قفل دارای سیستم بیومتریک می باشد که در پست های قبل به آن اشاره شد.

از بلوتوث برای کنترل نمودن قفل الکترونیک از راه دور توسط گوشی هوشمند و باز و بسته نمودن آن می توان استفاده نمود.

کلید مکانیکی زمانی به کار می رود که راه دسترسی اشاره شده به دلایلی مانند اتمام منبع انرژی قفل الکترونیک از کار بیافتد. در این صورت توسط کلید مکانیکی به راحتی می توان قفل را باز نمود.

لازم به ذکر است برخی از قفل های الکترونیک را می توان وارد سیستم هوشمندسازی نمود. به این ترتیب می توان آن را از راه دور در حالی که در منزل حضور ندارید کنترل و درب را باز و بسته نمود.

برترین برندهای قفل الکترونیک در جهان:

– قفل الکترونیک یال (YALE)

اگر به دنبال بهترین قفل الکترونیک جهت وارد شدن به سیستم های هوشمندسازی هستید، می توانید از قفل های یال برای این منظور استفاده نمایید. این قفل ها با تنوع در دسترسی و ویژگی های امنیتی بهترین گزینه جهت مدیریت ورود و خروج خانه و یا محل کار می باشند. قفل الکترونیکی یال با داشتن پروتکل های هوشمندسازی مانند ZWave، ZigBee و یا استفاده از پهنای باند WiFi به راحتی از راه دور قابل کنترل بوده و با اکثر وسایل هوشمند در سیستم های هوشمند قابل ادغام می باشد.

بهترین برندهای قفل الکترونیک برای امنیت منازل

 

– قفل الکترونیک سامسونگ (SAMSUNG)

این مدل قفل ها به راحتی با سایر وسایل سیستم های هوشمند سامسونگ مانند دوربین ها، سنسورهای امنیتی و … قابل ادغام بوده و می توان از راه دور ورود و خروج منزل را کنترل و درب را باز و بسته نمود. این مدل قفل الکترونیک دارای پنل های دسترسی رمز، کارت، اثر انگشت و کلید مکانیکی در مواقع ضروری می باشد.

برای امنیت بیشتر کاربران می توان از مکانیزم ورودی دوبل رمز و کارت و یا رمز و اثر انگشت استفاده نمود. بعد از بسته شدن درب، قفل به صورت اتوماتیک بسته می شود.

بهترین برندهای قفل الکترونیک برای امنیت منازل

 

– قفل الکترونیک گیت من (GATEMAN)

این برند مانند یال زیر نظر شرکت ASSA ABLOY بوده که بزرگترین شرکت در زمینه تولید قفل های الکترونیکی در جهان می باشد. امنیت بسیار بالا در کنار ویژگی های منحصر به فرد آن باعث شده تا محصولات این برند به یکی از پرفروش ترین برندهای قفل الکترونیک در جهان تبدیل شود.

تمامی مدل های آن دارای تابع خیالی بوده تا امنیت رمز عبوری کاربران حفظ شود. همچنین برخی از مدل های این برند مانند A330-FH دارای رمز یک بار مصرف برای افراد خاص مانند مهمانان و یا رمز admin برای افزایش امنیت و حفظ اطلاعات قفل می باشد.

بهترین برندهای قفل الکترونیک برای امنیت منازل

 

از دیگر برندهای معتبر در زمینه قفل الکترونیک می توان به August، Kwikset، Schlage، H-GANG، EVERNET، HIONE و … اشاره نمود.

اضافه نمودن قفل الکترونیک به خانه خود باعث افزایش امنیت و آسایش خاطر شما می گردد.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *