نکات مهم هنگام خرید قفل الکترونیکی هوشمند

قفل الکترونیکی هوشمند

هر سال و با پیشرفت تکنولوژی پیچیدگی های قفل الکترونیکی هوشمند از بین رفته و کار با آن آسان و راحت می گردد. در حال حاضر قفل الکترونیکی هوشمند راه حلی مناسب جهت افزایش امنیت و محافظت از درب ورودی ساختمان ها می باشد. با افزایش قابل توجه تقاضای استفاده از این نوع قفل ها، شرکت های بسیاری در این زمینه وارد عمل شده و محصولاتی با امکانات و ویژگی های فنی متفاوت را در اختیار کاربران قرار می دهند. شما می توانید با توجه به نیازهای خود، قفل مناسب را در این صنعت بزرگ انتخاب نمایید.

دلایل استفاده از قفل الکترونیکی هوشمند

دلایل خرید قفل الکترونیکی هوشمند مانند خرید سایر محصولات هوشمند، افزایش امنیت، آسایش و راحتی می باشد. به عنوان مثال جهت خرید تلفن همراه خود چه نکاتی را در نظر می گیرید؟ اگر به دنبال کارکرد اصلی تلفن همراه هستید یک مدل میان رده و حتی سطح پایین نیز نیازهای شما را برآورده می نماید. اما اگر فردی هستید که به دنبال راحتی و امنیت در سبک زندگی می باشید تنها جدیدترین مدل های تلفن همراه شما را راضی نگه می دارد. خرید قفل الکترونیکی هوشمند نیز کاملا مشابه این موضوع می باشد.

وقتی یک وسیله هوشمند خریداری می کنید ابتدا چه ویژگی هایی را در نظر می گیرید؟اندازه؟سرعت پردازش؟امکانات و ویژگی های فنی؟…همه این ویژگی ها در کنار هم به شما کمک می کند تا راحت و آسوده از تکنولوژی مورد نظر استفاده نمایید. پس از آن نیز به مدل محصول و در نهایت قیمت آن توجه می نمایید. خرید قفل الکترونیکی هوشمند نیز مشابه سایر لوازم هوشمند می باشد. ابتدا باید امنیت و راحتی محصول را در نظر گرفت و سپس به سایر ویژگی های آن مانند قیمت توجه نمود.

روش های دسترسی به قفل الکترونیکی هوشمند

شما باید بر اساس نیازهای محل کار و یا زندگی خود قفل الکترونیکی هوشمند مورد نظر را انتخاب نمایید. به عنوان مثال جهت امنیت بیشتر اماکن تجاری بهتر است از قفل اثر انگشتی استفاده نمود و یا در هتل ها و اماکن اداری برای کنترل بهتر ورود و خروج از قفل کارتی استفاده نمود.

تقریبا تمامی قفل های الکترونیکی دارای پنل رمز عبوری می باشند. به راحتی می توانید کد خود را برای دوستان و آشنایان خود پیام نموده و به اشتراک بگذارید. به این ترتیب از پشت درب ماندن آن ها در صورت نبودن در منزل جلوگیری می شود. لازم به ذکر است هرگز نباید رمز خود را فراموش نمایید. رمز شما کلید شماست و با فراموش نمودن آن کلید خود را از دست داده اید. البته همانطور که بیان شد در قفل الکترونیکی هوشمند رمز عبوری در کنار ریگر پنل های دسترسی مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت فراموش نمودن رمز می توان از کارت و یا اثر انگشت برای باز نمودن درب استفاده نمود.

نکات مهم هنگام خرید قفل الکترونیکی هوشمند

این نوع قفل برای افرادی که حافظه خوبی برای به یادداشتن رمز عبوری ندارند، بسیار مناسب می باشد. کارت آن بسیار کوچک بوده و به راحتی در کیف پول یا کیف مدارک قابل حمل می باشد.

نکات مهم هنگام خرید قفل الکترونیکی هوشمند

بهترین و پرفروش ترین قفل هوشمند موجود در بازار می باشد. در این نوع قفل دیگر نیازی به حمل کارت و یا به یاد داشتن رمز عبوری نمی باشد. به بیان دیگر کلید شما اثر انگشت شماست که همواره همراه شما می باشد. اگرچه قیمت این مدل از سایر مدل ها بالاتر می باشد اما وجود سیستم بیومتریک باعث افزایش امنیت آن می گردد و تقریبا هک نمودن آن را غیرممکن می نماید.

نکات مهم هنگام خرید قفل الکترونیکی هوشمند

استانداردهای  امنیتی

اکثر مدل های مختلف قفل الکترونیکی هوشمند از مشخصات موجود در استاندارد ملی آمریکا (ANSI) پیروی می کنند.

  • درجه ۱ : بهترین

  • درجه ۲: بهتر

  • درجه ۳ : خوب

نکات مهم هنگام خرید قفل الکترونیکی هوشمند

با توجه به سطح امنیتی و استاندارد ذکر شده می توان قفل الکترونیکی هوشمند مناسب را با توجه به محل مورد نظر انتخاب نمود. به عنوان مثال درجه ۲ یا بالاتر برای استفاده در اماکن مسکونی مناسب می باشد.

باید توجه داشت که خرید قفل الکترونیکی هوشمند مانند سایر لوازم هوشمند جهت افزایش راحتی و امنیت شما می باشد. اگرچه هزینه های خرید قفل الکترونیکی هوشمند بالاتر می باشد اما در آینده نزدیک پس از خرید هزینه های نگهداری و وقوع حوادث امنیتی قفل های الکترونیکی نسبت به سایر قفل ها بسیار پایین تر می باشد.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *