روش های حفاظت و افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

روش های حفاظت و افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

هرکسی برای مسافرت و برنامه ریزی برای تعطیلات بسیار هیجان زده می شود. اما پیش از اینکه چمدان های خود را بسته و برای سفر آماده شوید لازم است تمام کارهای مربوط به امنیت خانه و قفل درب منزل را انجام داده تا با خیالی آسوده از سفر خود لذت ببرید. سرقت ها معمولا در زمان تعطیلات و خالی بودن خانه ها اتفاق می افتد. سارقان معمولا برای این کار و اطمینان از خالی بودن خانه روش های زیادی دارند.

اما خبر خوب این است که روش های زیادی وجود دارد تا امنیت خانه و قفل درب منزل خود را تامین نمایید. دراین جا چندین راه برای افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل به شما پیشنهاد می شود:

۱- از همسایگان خود بخواهید به منزلتان رفت و آمد داشته باشند:

سارقان معمولا قبل از سرقت، محل مورد نظر را برای چند روز تحت نظر گرفته و در صورت نبود رفت و آمد کار خود را انجام می دهند. بهتر است از همسایگان خود بخواهید به خانه شما سر زده و آن را هر از گاهی چک نمایند. همچنین از همسایگان خود بخواهید بسته های موجود در صندوق پستی و درب منزل را برداشته تا از انباشته شدن آن ها که نشانه خالی بودن خانه می باشد، جلوگیری شود. این کار نه تنها باعث افزایش امنیت خانه و آرامش خاطر شما می گردد بلکه یک نیروی بازدارنده برای سارقان بوده که در حال تماشای باز و بسته شدن درب منزل و رفت و آمد به آن می باشند.

۲- از بازگو کردن برنامه تعطیلات خود خودداری نمایید:

گاهی اوقات اتفاق افتاده که از اشتیاق زیاد تاریخ دقیق سفر خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. این کار باعث کاهش امنیت خانه شما می گردد. برای این کار بهتر است از خصوصی بودن صفحه خود اطمینان حاصل نموده تا تنها افراد خاص و آشنا به آن دسترسی داشته باشند.

همچنین از بازگو کردن برنامه سفر خود برای تعطیلات در اماکن عمومی خودداری نمایید. به یادداشته باشید سارقان در حال تماشا و گوش دادن به حرف های شما می باشند.

روش های حفاظت و افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

۳- پنهان کردن اشیای با ارزش:

سارقان معمولا عادت دارند قبل از سرقت از پنجره ها و جاهای دیگر، محل مورد نظر را تحت نظر داشته باشند. به این ترتیب با وجود وسایل با ارزش محل مورد نظر به هدف اصلی سارقان تبدیل می شود. جهت افزایش امنیت خانه بهتر است وسایل با ارزش خود را در جای امن و به دور از چشم سایر افراد قرار دهید.

روش های حفاظت و افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

۴- همراه داشتن کلیدهای یدکی:

بسیاری از ما کلید یدکی قفل درب منزل را در نزدیکترین گلدان و یا زیر پادری قرار می دهیم. سارقان برای اولین بار سراغ این مکان ها می روند. بهتر است برای افزایش امنیت خانه ، کلیدها را به یکی از همسایه ها بسپارید.

باید توجه داشت در صورتی که سارث به کلید یدکی دسترسی داشته باشد و آن را پیدا نماید، پس از سرقت شرکت بیمه خسارت ناشی از سرقت را متقبل نمی شود. علت این امر سرقت از خانه بدون اعمال زور به قفل درب منزل می باشد.

۵- پنهان کردن ابزارهای حساس مانند نردبان و ابزارهای کار:

دسترسی به این وسایل و قرارگرفتن آن ها در اطراف خانه کار را برای سارقان راحت نموده و باعث کاهش امنیت خانه می گردد. بهتر است این وسایل در جای امن و دور از چشم سارقان قرار گرفته و از قفل بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. با وجود این وسایل سارقان به راحتی و بدون نیاز به باز نمودن قفل درب منزل می توانند وارد خانه شوند.

لازم به ذکر استفاده از محصولات امنیتی شرکت ییل و قفل الکترونیکی درب آن تمام مشکلات ذکر شده در بالا را تقریبا از بین برده و علاوه بر افزایش امنیت خانه ، بسیاری از مشکلات کار با قفل درب سنتی و مکانیکی را از بین می برد. حتی می توان امنیت پنجره های خانه خود را با قفل الکترونیکی پنجره ییل تامین نمایید.

روش های حفاظت و افزایش امنیت خانه و قفل درب منزل

شما می توانید با مراجعه به صفحه محصولات ییل بیشتر با این قفل ها آشنا شوید.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *