قفل درب دیجیتال و نکات مهم در مورد آن

قفل درب دیجیتال و نکات مهم در مورد آن

قفل درب دیجیتال

استفاده از قفل درب دیجیتال در صنعت بزرگ ساختمان و اماکن تجاری و مسکونی به سرعت در حال رشد می باشد. این نوع قفل امنیت، آسایش و راحتی را برای کاربران فراهم می آورد. قفل درب دیجیتال در واقع نوعی قفل هوشمند می باشد که با استفاده از کلیدهای مجازی و نرم افزارهای هوشمند می توان آن را از راه دور کنترل نمود. به این ترتیب تمام نگرانی های مربوط به حمل دسته کلیدها، جا گذاشتن و گم نمودن آن ها و نیز هزینه های احتمالی مربوط به آن ها برای همیشه از بین می رود.

اگر به فکر ارتقای امنیت و آسایش محل زندگی خود بوسیله قفل درب دیجیتال هستید در این مقاله به بررسی ویژگی های متنوع آن می پردازیم.

نحوه عملکرد قفل درب دیجیتال

تمامی مدل های قفل درب دیجیتال را می توان بدون نیاز به کلید باز و بسته نمود و به آن دسترسی داشت. از روش های دسترسی به قفل درب دیجیتال می توان به رمز، کارت، اثر انگشت و روش های بی سیم مانند ریموت کنترل و نرم افزارهای هوشمند بلوتوثی و اینترنتی اشاره نمود.

قفل درب دیجیتال و نکات مهم در مورد آن

امنیت بسیار بالای قفل درب دیجیتال

بسیاری از افراد جهت افزایش امنیت محل زندگی و کار خود، قفل ورودی ساختمان را ارتقا می دهند. از آنجا که باز نمودن درب دیجیتال بدون نیاز به کلید می باشد، جا گذاشتن و یا گم نمودن آن که باعث کاهش امنیت قفل می گردد، برای همیشه از بین می رود. از سوی دیگر با استفاده از رمز، کارت و یا اثر انگشت منحصر به فرد احتمال باز نمودن قفل درب دیجیتال برای افراد غیر مجاز تقریبا غیر ممکن می شود.

همچنین با افزایش تعداد اعضای خانواده در آینده ای نزدیک و یا استخدام افراد بیشتر در اماکن اداری و تجاری، تهیه تعداد بیشتری از کلیدها علاوه بر ایجاد هزینه های اضافه و مشکلات مربوط به آن ها، امنیت قفل را نیز به شدت کاهش می دهد. در حالی که در قفل درب دیجیتال با استفاده از نرم افزارهای هوشمند کنترل تردد که بر روی گوشی هوشمند نصب می گردد، می توان برای هر شخصی کلیدهای مجازی تعریف نمود و هر زمانی که نیاز بود کلید مورد نظر را از سیستم حذف نمود. در ضمن می توان برای افراد خاص مانند مهمانان، نظافت چی و … رمز یک بار مصرف تعریف نمود.

آسایش و راحتی استفاده از قفل درب دیجیتال

قفل درب دیجیتال با برقراری اتصال بی سیم و هوشمند و روش های دسترسی امن مانند رمز، کارت و اثر انگشت و همچنین حذف دسته کلیدها و مشکلات ناشی از آن ها، آسایش و راحتی را برای کاربران به ارمغان می آورد. با وجود کنترل از راه دور توسط نرم افزارهای هوشمند مشکلاتی مانند پشت درب ماندن اعضای خانواده و یا افراد مراجعه کننده از بین می رود.

در صورت نیاز و به راحتی و بدون نیاز به صرف هزینه ای می توان رمز، کارت و یا اثر انگشت این نوع قفل را عوض نمود. همچنین به راحتی می توان کلیدهای مجازی را حذف و یا برای افراد خاص تعریف نمود. این ویژگی های منحصر به فرد برای اماکن اداری و تجاری و کنترل تردد آن ها بسیار مناسب می باشد تا از ورود افراد غیرمجاز به محل های حساس امنیتی جلوگیری شود.

قفل درب دیجیتال و نکات مهم در مورد آن

ویژگی های مختلف قفل درب دیجیتال

تمامی مدل های قفل درب دیجیتال دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشند که می توانند نیازهای مختلف کاربران را برطرف نمایند. به عنوان مثال ویژگی هایی مانند قفل اتوماتیک و ریموت کنترل مناسب برای اماکن اداری و پر رفت و آمدمی باشد؛ و یا کنترل ورود و خروج که برای شرکت های بزرگ و اماکن تجاری مناسب می باشد. همچنین استفاده از نرم افزارهای هوشمند به دلیل حذف کلید برای اماکن مسکونی مناسب می باشد که باعث راحتی در رفت و آمد می شود.

کنترل دسترسی و ورود و خروج

همانطور که بیان شد یکی از ویژگی های بسیار مهم قفل درب دیجیتال ، کنترل ورود و خروج می باشد. کاربران با استفاده سیستم های هوشمند مانند تلفن همراه، سیستم های هوشمند کنترل دسترسی و … که به قفل درب دیجیتال متصل می شوند، می توانند ورود و خروج افراد را در خانواده های پر تعداد و اماکن اداری و تجاری کنترل و دسترسی های محدود را برای افراد مختلف تعریف نمایند.

تمامی اطلاعات ورود و خروج در حافظه دستگاه ذخیره می شود تا بر اساس تاریخ و زمان در مواقع ضروری بتوان از آن ها استفاده نمود. همچنین در صورت تلاش برای ورود افراد غیر مجاز، قفل درب دیجیتال سریعا پیام هشدار برای شما ارسال و آلارم هشدار نیز به صدا در می آید.

کیفیت درب ورودی جهت نصب قفل درب دیجیتال

قفل درب دیجیتال با وجود ویژگی های امنیتی بسیار بالا نمی تواند به تنهایی امنیت درب ورودی را تامین نماید. در صورتی که کیفیت درب ورودی پایین باشد احتمال سرقت و کاهش امنیت وجود دارد. ویژگی هایی مانند امکانات امنیتی، کیفیت لولاها و ضخامت و کیفیت طراحی و مواد به کار رفته درب های ورودی نیز یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش امنیت می باشد. همان میزان که درب ورودی بدون قفل از امنیت پایینی برخوردار است درب ورودی با کیفیت پایین نیز باعث بروز حوادث ناگوار می گردد.

قفل درب دیجیتال و نکات مهم در مورد آن

 

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *