قفل دیجیتال بیومتریک

قفل دیجیتال بیومتریک

قفل دیجیتال بیومتریک

سیستم های بیومتریک محبوب در قفل دیجیتال بیومتریک عبارتند از به رسمیت شناختن عنبیه، تشخیص صدا، سیستم تشخیص اثر انگشت. به رسمیت شناختن عنبیه بسیار دقیق اما بسیار هزینه براست و از طرفی اسکن چشم انسان یک مسئله حساس و دشوار است. سیستم تشخیص صدا روشی معمولی اما بسیار گران قیمت است. همچنین در سیستم تشخیص صدا عوامل محیطی و فیزیکی مانند گرفتگی صدا باعث بروز مشکلات زیادی در تشخیص صدا توسط قفل دیجیتال بیومتریک می گردد.

FRR بالا ناشی از بیماری، خشونت صدا، و یا دیگر مشکلات گلو باعث اختلال در تشخیص صدا می گردد که از نقص های این سیستم می باشد. سیستم تشخیص اثر انگشت، ورود به محیط به وسیله اسکن اثر انگشت است که به طور کلی روشی عملی، دقیق و مقرون به صرفه برای اجرا شدن در قفل دیجیتال بیومتریک می باشد.

قفل بیومتریک بر پایه اثر انگشت از مزایای فوق العاده ای نسبت به قفل های دیجیتال معمولی منزل، قفل های ترکیبی درب، قفل هایی دیجیتالی با صفحه کلید و یا کارت خوان دارند از جمله امنیت، راحتی و سرعت.

قفل دیجیتال بیومتریک

نحوه عملکرد قفل دیجیتال بیومتریک

در این مدل قفل دیجیتال بیومتریک برای شناسایی اثر انگشت باید جریان خون در دست گردش داشته باشد وگرنه قفل، اثر انگشت را شناسایی نمی‌کند. مطالعات اخیر در بیومتریک نشان داده است که روش اثر انگشت بیومتریک در مقایسه با روش های دیگر بیومتریک، دارای اسکنر دقیق تر و مقرون به صرفه تر است. امکان نفوذ به سیستم قفل دیجیتال بیومتریک بر پایه اثر انگشت تنها یک در یک میلیاردم است که این به معنای آن است که ورود افراد ناشناس به خانه یا محل کارغیر ممکن است.

عملکرد دستگاه بر پایه اثر انگشت هر شخص که منحصر به فرد می باشد، صورت می گیرد. سرعت پردازش این نوع قفل بسیار بالا بوده به طوری که بلافاصله پس از شناسایی اثر انگشت و تشخیص هویت، قفل دیجیتال بیومتریک باز می گردد.

 

منبع : karenddl

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *