انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

انواع قفل درب

از قرن ها پیش تا کنون از قفل درب جهت حفاظت از ورودی ساختمان ها و افزایش امنیت استفاده می شد. با پیشرفت تکنولوژی، ویژگی های امنیتی و امکانات قفل درب نیز افزایش یافت. امروزه از مدل های مختلف قفل دیجیتال جهت کنترل ورود و خروج ساختمان استفاده می شود. لازم به ذکر است امروژه از تمامی مدل های قفل درب استفاده می شود به همین دلیل در این مقاله سعی می شود توضیحات مختصری درباره هر یک از انواع قفل درب در اختیار شما عزیزان قرار داده شود تا با کسب اطلاعات بیشتر در مورد قفل های درب، محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

قفل مکانیکی یا سنتی

این نوع قفل ها بر خلاف قفل دیجیتال و قفل برقی تنها با کلید باز و بسته شده و از درب های ورودی حفاظت می کنند. به دلیل استفاده از کلیدها این نوع قفل ها دارای مشکلات بسیار زیادی می باشند که باعث کاهش استفاده از آن ها گردیده است. مشکلاتی مانند گم شدن کلیدها و ماندن پشت درب، دسترسی آسان به قفل و کپی شدن راحت کلیدها توسط سارقان، هزینه های عملیاتی بسیار بالا و … باعث شده تا از مدل های مختلف قفل درب مانند قفل دیجیتال و قفل برقی برای نصب بر روی درب ها استفاده شود.

انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

قفل برقی (مقابل برقی)

این نوع قفل ها مانند قفل دیجیتال انرژی خود را توسط برق جهت باز و بسته نمودن درب دریافت می نماید با این تفاوت که قفل برقی جهت تامین انرژی مورد نظر خود نیاز به سیم کشی داخلی دارد در حالی که قفل دیجیتال به ۴ تا ۸ عدد باتری قلمی AA جهت تامین انرژی نیاز دارد. امنیت قفل برقی از نوع مکانیکی آن بیشتر بوده و به راحتی می توان آن را به آیفون تصویری و یا قفل دیجیتال داخل ساختمان متصل نمود. همچنین این نوع قفل را می توان توسط ریموت از راه دور باز و بسته نمود.

البته از معایب این نوع قفل استفاده از آن تنها برای نصب بر روی درب ورودی ساختمان می باشد و از آن نمی توان در داخل ساختمان و درب ورودی واحدها استفاده نمود. همچنین با قطع برق کل ساختمان از مدار خارج شده که برای دسترسی به آن باید از کلید مکانیکی استفاده نمود.

انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

قفل دیجیتال

یکی از امن ترین قفل های درب موجود در بازار قفل دیجیتال می باشد که با داشتن ویژگی های امنیتی و امکانات زیاد، امنیت و آسایش را برای کاربران فراهم می آورد. این نوع قفل توسط رمز، کارت و یا اثر انگشت درب را باز و بسته می نماید. تمامی معایب قفل های مکانیکی و برقی در این نوع قفل از بین رفته و علاوه بر ویژگی های قفل های برقی و مکانیکی، دارای ویژگی های بیشتری نیز می باشد. از جمله ویژگی های قفل دیجیتال می توان به آلارم های هشدار، سیستم های ضد سرقت، دسترسی آسان به قفل و … اشاره نمود.

امروزه بیشتر از این نوع قفل ها به دلیل امنیت بسیار بالا و راحتی کار با آن جهت حفاظت از درب های ورودی ساختمان های تجاری و مسکونی استفاده می شود. به دلیل استفاده از باتری در قفل دیجیتال امکان خارج شدن از مدار به دلیل نبود برق وجود ندارد. همچنین امکان هک شدن و یا باز شدن آن توسط سارقان تقریبا غیر ممکن می باشد.

انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

قفل دیجیتال هوشمند

کامل ترین مدل قفل درب از نظر امنیت و امکانات، قفل دیجیتال هوشمند می باشد که علاوه بر داشتن تمام امکانات مدل های قبلی قفل درب دارای ویژگی های منحصر به فرد دیگری نیز می باشد. یکی از مهمترین و جالب ترین ویژگی های قفل دیجیتال هوشمند که باعث برتری بسیار زیاد این نوع قفل نسبت به سایر مدل های قفل درب شده است کنترل از راه دور آن توسط گوشی هوشمند و باز و بسته نمودن درب بدون حضور در محل می باشد. به راحتی قفل دیجیتال هوشمند را می توان وارد سیستم های هوشمند سازی نمود. به این ترتیب می توان آن را به سایر وسایل امنیتی و الکترونیکی متصل نمود.

انواع قفل درب و مزایای استفاده از قفل دیجیتال

امنیت و آسایش شما الویت شرکت یال می باشد…امنیت خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید…

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *