مزیت های استفاده از قفل اکسس کنترل

قفل اکسس کنترل

قفل اکسس کنترل

هنگام شروع یک کسب و کار اولین نیاز حفاظت و افزایش امنیت محل کار می باشد. این حفاظت شامل جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز، محدود کردن دسترسی کارکنان به بخش های حساس مانند اتاق مدیریت و … می باشد. به جای استفاده از کلیدهای مختلف دسترسی برای هریک از کارکنان و دردسرهای استفاده از کلید، بهتر است از سیستم های جدید قفل اکسس کنترل استفاده نمود.

به این ترتیب شما می توانید ورود و خروج را کنترل و برای هر یک از کارکنان بر اساس سطح دسترسی رمز، کارت و یا اثر انگشت به جای کلید تعریف نمایید. همچنین می توان در صورت ترک نمودن کاربران دسترسی آن ها را غیر فعال نمود. با وجود این کار تنها در ساعت های اداری و کاری امکان دسترسی به محل مورد نظر برای کارمندان وجود دارد.

با استفاده از قفل اکسس کنترل و امکان ثبت ورود و خروج افراد، به راحتی می توان در مواقع ضروری اطلاعات ثبت شده آن ها را چک نمود. همچنین در صورت لزوم می توانید به راحتی و بدون صرف هزینه ای امکان دسترسی برای افراد جدید تعریف نموده و یا به دلایلی دسترسی افراد را لغو نمود. در صورت مشاهده ورود غیر مجاز آلارم هشدار قفل اکسس کنترل به صدا در آمده و پیام هشدار به تلفن همراه و یا هر وسیله قابل حمل ارسال می گردد.

نکات مهم در هنگام خرید قفل اکسس کنترل

در هنگام خرید قفل اکسس کنترل باید به پیشرفت و گسترش کسب و کار خود در آینده به شدت توجه نمایید. استفاده از سیستم های آنلاین و قابل ارتقای قفل اکسس کنترل اگرچه هزینه اولیه بالایی نسبت به سیستم های سنتی دارد ولی در آینده و با گسترش کسب و کار هزینه های ارتقا و به روزرسانی آن ها بسیار کاهش می یابد.

همچنین ویژگی های امنیتی مانند آلارم های هشدار و امکان اتصال آن به سیستم های امنیتی دیگر مانند دوربین های امنیتی از دیگر نکاتی است که هنگام خرید قفل اکسس کنترل باید به آن توجه داشته باشید.

مزیت های استفاده از قفل اکسس کنترل

یکی دیگر از ویژگی هایی که باید به ان توجه داشت امکان کنترل از راه دور سیستم های قفل اکسس کنترل می باشد. به این ترتیب می توانید از راه دور بدون نیاز به مراجعه حضوری تمام بخش های محل کسب و کار خود را چک نموده و برای هر فردی که مورد نظر شماست سطح دسترسی تعریف نمایید.

افزایش امنیت سیستم های قفل اکسس کنترل

بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که شرکت های بزرگ سالانه امنبت و سیستم های کنترل دسترسی خود را بررسی نمایند تا مشکلات و نحوه عملکرد دقیق سیستم مشخص گردد.

  • به طور مرتب سیستم های سخت افزاری مربوط به قفل اکسس کنترل را بررسی نمایید. از سالم بودن سیم کشی ها اطمینان حاصل نمایید تا امکان دستکاری آن جهت ورود غیر مجاز کاهش یابد. پنل کنترل مرکزی را در یک مکان امن قرار دهید.
  • می توان علاوه بر ورود برای خروج کارکنان نیز سطح دسترسی تعریف نمود. به این ترتیب در صورت ورود یک کاربر، تنها در صورت خروج و ثبت آن در سیستم، دسترسی جدید برای آن شخص تعریف می گردد. به این ترتیب احتمال هک و یا کپی شدن روش های دسترسی مانند کارت تقریبا از بین می رود.

انواع سیستم های قفل اکسس کنترل

دو نوع برجسته از سیستم های قفل اکسس کنترل وجود دارد. اولین روش دسترسی سیستم های سنتی می باشند که تمامی دستگاه های امنیتی به وسیله سیم کشی به پنل مرکزی متصل می شوند. روش دوم کنترل دسترسی توسط سیستم های IP می باشد که به جای استفاده از یک پنل کنترل مرکزی از یک شبکه اینترانت و یا سیستم های بی سیم جهت اتصال به دستگاه هاس امنیتی استفاده می شود.

اگرچه بسیاری از افراد از روش دوم به عنوان روش بهتر یاد می کنند اما بسیاری از متخصصان معتقدند جهت افزایش امنیت بهتر است از هر دو روش به صورت هم زمان استفاده شود تا معایب کنترل دسترسی برای هر روش به صورت کامل از بین برود.

روش های مختلف دسترسی قفل اکسس کنترل

روش های رایج دسترسی به قفل اکسس کنترل استفاده از رمز، کارت و یا اثر انگشت (بیومتریک) می باشد. اکثر شرکت ها از روش بیومتریک برای کنترل دسترسی قفل اکسس کنترل استفاده می نمایند که از امنیت بیشتری نسب به سایر روش های دسترسی به دلیل کم بودن احتمال هک برخوردار می باشد. برای بهینه سازی امنیت بهتر است حداقل از ۲ روش احراز هویت استفاده نمایید. در سیستم های جدید قفل اکسس کنترل از تلفن همراه به جای رمز، کارت و یا اثر انگشت برای شناسایی هویت کاربران استفاده می شود.

قفل اکسس کنترل

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *