مقایسه میان قفل اتوماتیک و قفل هوشمند

مقایسه میان قفل اتوماتیک و قفل هوشمند

مقایسه میان قفل ها

امروزه انواع مختلفی از قفل های درب ورودی ساختمان مانند قفل مکانیکی، قفل هوشمند ، قفل اتوماتیک (برقی) و … وجود دارند. در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی امکانات بیشتری در داخل قفل ها قرار گرفت. امکاناتی از جمله سیستم های امنیتی و ضد سرقت، آلارم های هشدار حوادث، دسترسی بدون کلید به قفل و … که استفاده از قفل ها را بیش از پیش راحت تر و امنبت آن ها را افزایش می دهند. تنوع مدل های مختلف قفل و امکانات منحصر به فرد هر یک از آن ها باعث شده تا انتخاب برای مشتریان بسیار دشوار گردد.

در این مقاله سعی می شود تا با معرفی مدل های پیشرفته قفل از جمله قفل اتوماتیک و قفل هوشمند و مقایسه آن ها، انتخاب را برای مشتریان عزیز آسان نماییم.

قفل هوشمند

یکی از اصلی ترین فاکتورهای قفل هوشمند نحوه دسترسی به این نوع قفل می باشد. همچنین این نوع قفل پیشرفته ترین نوع قفل موجود در بازار می باشد. قفل هوشمند از نظر دسترسی انواع مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد:

معمولا در این نوع قفل علاوه بر شناسایی رمز، کارت و اثر انگشت و یا هر دو پارامتر کارت و اثر انگشت را نیز می توان شناسایی نمود.

مقایسه میان قفل اتوماتیک و قفل هوشمند

yale-password-smart-lock

مقایسه میان قفل اتوماتیک و قفل هوشمند

  • دسترسی به قفل توسط نرم افزار هوشمند و بلوتوث:

در این مدل قفل که پیشرفته ترین نوع قفل هوشمند می باشد توسط نرم افزار هوشمند نصب شده بر روی تلفن همراه می توان از راه دور درب را باز و بسته نمود. همچنین می توان ورود و خروج افراد مختلف را ثبت و کنترل نمود.

در میان روش های دسترسی ذکر شده، قفل هوشمند اثر انگشتی به دلیل مجهز بودن به سیستم بیومتریک از امنیت بسیار بالایی نسبت به سایر مدل های قفل هوشمند برخوردار می باشد. در تمامی موارد استفاده از رمز، کارت، اثر انگشت و نرام افزار هوشمند به جای کلید باعث راحتی در رفت و آمد و از بین رفتن مشکلات و دردسرهای حمل کلید می شود.

قفل اتوماتیک

یکی از معمول ترین مدل های قفل اتوماتیک، قفل برقی یا قفل الکترومغناطیسی می باشد که توسط سیم کشی داخلی وارد مدار ساختمان شده و به آیفون تصویری متصل می گردد که با فشار دادن یک دکمه درب باز می گردد. همچنین قفل اتوماتیک را می توان توسط ریموت کنترل از راه دور کنترل نمود.

کدام نوع از قفل برای کسب و کار شما مناسب می باشد؟

هر کدام از کسب و کارها شرایط و موقعیت منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال در هتل ها بهتر است از قفل کارتی استفاده نمود. به دلیل اینکه از کارت ورودی قفل علاوه بر باز نمودن درب، می توان به عنوان کارت شناسایی، کارت ورود و خروج پارکینگ و … استفاده نمود. همچنین از قفل هوشمند می توان جهت اتصال به خانه هوشمند و نیز وارد نمودن آن به سیستم های کنترل دسترسی استفاده نمود.

از قفل اتوماتیک نیز می توان برای حفاظت از درب اصلی ساختمان ها و اماکن حساس امنیتی مانند طلافروشی ها استفاده کرد. به این ترتیب به راحتی می توان برای افراد خاص با زدن یک دکمه اجازه ورود صادر کرد و پس از بسته شدن درب دیگر کسی حق ورود نخواهد داشت. قفل هوشمند را می توان در اکثر درب ها و اماکن اداری و مسکونی نصب نمود در حالی که قفل اتوماتیک با محدودیت بسیاری در نصب همراه می باشد.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *