نکات مهم در هنگام خرید قفل دیجیتال

نکات مهم در هنگام خرید قفل دیجیتال

خرید قفل دیجیتال

امروزه استفاده از قفل دیجیتال به صورت گسترده در دسترس قرار دارد و می توان از آن به عنوان جایگزین مناسب قفل های مکانیکی و سنتی استفاده نمود که مزایای بیشتری نسبت به انواع سنتی آن دارد.

قفل دیجیتال می تواند مزایای بسیاری از لحاظ قابلیت های فنی و همچنین سهولت در رفت و آمد را برای کاربران فراهم نماید. مزایایی مانند باز نمودن درب با استفاده از صدا و یا کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند، که آن را به محصولی منحصر به فرد برای کنترل ورود و خروج تبدیل می نماید.

با این حال با توجه به افزایش تعداد تولیدکنندگان قفل دیجیتال و تنوع مدل های این نوع قفل ها، چگونگی خرید قفل دیجیتال بسیار دلهره آور و سخت می باشد. انتخاب مناسب در میان این محصولات نیاز به اطلاعات کافی دارد.

در این مقاله سعی می شود اطلاعات لازم جهت خرید قفل دیجیتال را در اختیار شما عزیزان قرار داده تا قفل مناسب را متناسب با نیازهای خانه های هوشمند خود خریداری نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید قفل دیجیتال

در هنگام خرید قفل های دیجیتال جهت تکمیل خانه هوشمند و رفع نیازها، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. اشتباه در انتخاب این نوع قفل ها و نداشتن اطلاعات کافی در هنگام خرید قفل دیجیتال باعث صرف هزینه های اضافی و ایجاد مشکلات اجتناپ ناپذیر در آینده نزدیک می گردد.

– در نظر گرفتن علت خرید قفل دیجیتال

اولین چیزی که در هنگام خرید قفل دیجیتال باید به آن توجه نمود علت استفاده از این محصولات می باشد. این نوع قفل ها لزوما باعث افزایش امنیت نمی گردد. تنها مسئله ای که وجود دارد، دسترسی راحت تر به درب ورودی ساختمان می باشد. همچنین با افزایش دیگر امکانات امنیتی خانه هوشمند و مقاومت درب ورودی، این نوع قفل ها نقش به سزایی را در حفاظت از خانه و اعضای خانواده ایفا می کنند.

– در نظر گرفتن ابعاد و مشخصات درب در هنگام خرید قفل دیجیتال

اگرچه ابعاد قفل دیجیتال بر اساس استانداردهای جهانی می باشد اما نمی توان آن را بر روی تمامی درب ها نصب نمود. ابعاد درب های ورودی جهت نصب این نوع قفل ها باید به صورت زیر باشد:

  • ضخامت درب باید حداقل ۴ سانتی متر باشد.
  • فاصله لبه درب تا شروع نقش و نگار درب باید حداقل ۱۲ سانتی متر باشد.

دستگیره امنیتی هوشمند

به همین دلیل پیش از خرید قفل دیجیتال باید با دقت تمامی ابعاد داخل و خارج درب را بررسی نمود تا اطمینان حاصل شود که قفل مورد نظر مناسب درب ورودی شما باشد.

– نصب مناسب درب ورودی

قفل دیجیتال طوری طراحی شده است که می تواند درب را به صورت اتوماتیک باز و بسته نمود. اما در صورتی که درب در چارچوب خود به صورت دقیق نصب نشده باشد عملکرد این نوع قفل ها با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل پیش از خرید قفل دیجیتال باید درب های ورودی را رگلاژ نمود.

– خرید قفل دیجیتال بر اساس نوع دسترسی

شاید پشت درب ماندن کودکان و یا دوستان و آشنایان برایتان آزاردهنده باشد. یکی از ویژگی هایی که در هنگام خرید قفل دیجیتال باید به آن توجه نمود کنترل از راه دور این نوع قفل ها می باشد. به این ترتیب نگرانی بابت پشت درب ماندن عزیزان شما برای همیشه از بین می رود. همچنین با توجه به این ویژگی می توان ورود و خروج خانه خود را کنترل و توسط تلفن همراه از آن اطلاع یافت.

این نوع قفل ها را می توان توسط روش هایی مانند اتصال WiFi ، بلوتوث و پروتکل های بی سیم Z-Wave به گوشی های هوشمند متصل و آن را از راه دور کنترل نمود. پروتکل Z-Wave از پیشرفته ترین و امن ترین روش های اتصال به تلفن همراه می باشد.

دستگیره امنیتی یال

همچنین از قفل های دیجیتال اثر انگشتی به دلیل امکان شناسایی بسیار راحت تعداد زیادی اثر انگشت بدون صرف هزینه و امنیت بسیار بالای آن نسبت به سایر مدل های این نوع قفل ها، می توان در اماکن اداری و تجاری از آن ها استفاده نمود. از قفل های دیجیتال کارتی نیز بیشتر در هتل ها و مهمان سراها استفاده می شود.

به نظر می رسد قفل های دیجیتال به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد، آینده صنعت قفل را از آن خود و راحتی و آسایش و امنیت را برای خانه های هوشمند فراهم خواهد نمود. به همین دلیل در هنگام خرید قفل دیجیتال باید دقت لازم را داشته تا از مزایای متعدد این نوع قفل ها برای داشتن زندگی بهتر بیشترین استفاده را نمایید.

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *