ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

دستگیره دیجیتال هوشمند

دستگیره دیجیتال هوشمند یک انتخاب مناسب برای افزایش امنیت و راحتی در رفت و آمد محل کار و یا زندگی شما می باشد. این نوع قفل ها دارای استانداردهای امنیتی بوده و کیفیت و کارایی فنی بالایی نسبت به قفل های مکانیکی و معمولی از خود نشان می دهند. لازم به ذکر است دستگیره دیجیتال هوشمند برخی ویژگی های قفل های سنتی را نیز دارا می باشد. به عنوان مثال استفاده از کلید در این نوع قفل ها که تنها در شرایط اضطراری مانند تمام شدن باتری دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه با گسترش استفاده دستگیره دیجیتال هوشمند شیوه جدیدی از زندگی بدون کلید به کاربران ارائه می گردد.

روش های دسترسی به دستگیره دیجیتال هوشمند

در گذشته تنها راه دسترسی به قفل ها، کلید مکانیکی بود اما امروزه و با افزایش تکنولوژی های هوشمند، کلیدهای مکانیکی جای خود را به سایر روش های دسترسی داده اند. این نوع قفل ها دارای روش های دسترسی متنوعی بوده که با توجه به شرایط زندگی و همچنین محل مورد استفاده، می توان از مدل های مختلف آن جهت حفاظت از درب های ورودی استفاده نمود.

– دسترسی به دستگیره دیجیتال هوشمند توسط رمز عبوری

این نوع قفل ها را می توان با شناسایی رمز و احراز هویت توسط پین کد، باز نمود. دستگیره دیجیتال هوشمند قابلیت شناسایی چندین رمز عبوری بین ۴ الی ۱۲ رقم را دارد. این رمز به راحتی قابل تغییر بوده و نیاز به فرد متخصص جهت تغییر آن نمی باشد. برخی از مدل های دستگیره دیجیتال هوشمند دارای رمز یک بار مصرف می باشد که می توان آن را برای افراد خاص مانند مهمانان، نظافت چی و … تعریف نمود که بلافاصله پس از استفاده از آن و باز نمودن قفل خود به خود از حافظه دستگاه حذف می گردد.

همچنین برخی از مدل های قفل دیجیتال دارای رمز admin می باشد که در صورت تعریف نمودن آن، به هیچ عنوان نمی توان بدون وارد نمودن این رمز اصلی، تنظیمات دستگیره دیجیتال هوشمند را تغییر داد. از پرفروش ترین قفل های دیجیتال رمزی می توان به قفل رمزی درب یال اشاره نمود.

ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

– دسترسی به دستگیره دیجیتال هوشمند توسط کارت

کارت های RFID این نوع قفل ها بسیار کوچک بوده و به راحتی در هر وسیله قابل حمل مانند کیف پول و مدارک می توان آن را جا به جا نمود. بنابراین نگرانی بابت گم نمودن و یا جا گذاشتن آن ها از بین می رود. به این نوع دستگیره دیجیتال هوشمند می توان ۴۰ عدد کارت و یا بیشتر شناسایی نمود. از پرفروش ترین قفل کارتی می توان به YDM3168 YALE اشاره نمود.

ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

– دسترسی به دستگیره دیجیتال هوشمند توسط اثر انگشت

پیشرفته ترین و امن ترین روش های دسترسی به این نوع قفل ها، بیومتریک یا شناسایی اثر انگشت می باشد که هک نمودن آن به دلیل استفاده از سیستم شناسایی بافت زنده تقریبا غیر ممکن می باشد. در این نوع قفل ها مشکلات استفاده از کلید برای همیشه از بین می رود؛ چون اثر انگشت شما کلید ورود شما به منزل می باشد که هرگز آن را گم و یا فراموش نمی کنید. امنیت بسیار بالای این نوع دستگیره دیجیتال هوشمند باعث شده تا به پرفروش ترین قفل دیجیتال در جهان تبدیل شود. از پرفروش قفل اثر انگشتی می توان YDM4109 را نام برد.

ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

استفاده از چند پنل دسترسی در دستگیره دیجیتال هوشمند

تقریبا تمامی مدل های قفل دیجیتال این امکان را فراهم می آورند که علاوه بر رمز، بتوان کارت و یا اثر انگشت خود را نیز به آن شناسایی نمود. به عنوان مثال در صورت فراموش کردن رمز می توان از کارت و یا اثر انگشت جهت باز نمودن درب استفاده نمود. در حالی که در گذشته با گم نمودن کلیدها راه دیگری برای دسترسی به قفل وجود نداشت و باید از یک قفل ساز و متخصص برای باز نمودن درب استفاده نمود.

سایر ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

  • قفل خودکار: پس از بسته شدن درب، قفل به صورت اتوماتیک بسته می شود. به این ترتیب نگرانی بابت بسته بودن درب برای همیشه از بین می رود.

  • آلارم هشدار: دستگیره دیجیتال هوشمند دارای سیستم ها و آلارم های هشدار متنوعی می باشند که در شرایط مختلف جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، به شما هشدار می دهد. به عنوان مثال در صورت ضربه زدن به درب یا قفل جهت سرقت و یا اتش سوزی در خانه، آلارم هشدار این نوع قفل ها به صدا در می آید و به شما هشدار می دهد.

  • کنترل از راه دور و اتصال به خانه هوشمند: یکی از ویژگی های بسیار مهم دستگیره دیجیتال هوشمند استفاده از نرم افزارهای هوشمند تلفن همراه و ریموت کنترل برای کنترل از راه دور این نوع قفل ها می باشد. همچنین علاوه بر کنترل ورود و خروج قفل و باز و بسته بسته نمودن درب از راه دور، می توان این نوع قفل ها را به سیستم های هوشمندسازی اضافه نمود.

ویژگی های دستگیره دیجیتال هوشمند

آینده نزدیک است… آیا آماده آن هستید؟؟؟؟؟؟

دسته بندی ها : دنیای تکنولوژی و دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *