چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

قفل دیجیتال

قفل دیجیتال وسیله است که به کاربر اجازه می دهد تا درب را بدون کلید و توسط روش های پیشرفته باز نماید. اما نبود شناخت کافی این نوع قفل ها گاهی اوقات باعث دردسرهای فراوانی برای کاربران می گردد. همواره توجه داشته باشید که انتخاب قفل های دیجیتال باید مطابق با نیازهای امنیتی و شیوه زندگی شما صورت گیرد. با انتخاب مناسب این محصولات، امنیت و راحتی زندگی شما دو چندان می شود.

نحوه عملکرد قفل دیجیتال

قفل دیجیتال به کاربران اجازه می دهد تا از طریق روش های پیشرفته دسترسی یا ترکیبی از این روش ها و بدون کلید به درب ورودی ساختمان دسترسی پیدا کنند. برخی از مدل های قفل دیجیتال را می توان از طریق ارتباط اینترنتی (WiFi) از راه دور توسط تلفن همراه کنترل نمود.

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

از ارتباط بلوتوثی نیز می توان برای کنترل قفل توسط تلفن همراه و یا هر وسیله مجهز به فناوری بلوتوث، استفاده نمود. از دیگر روش های دسترسی به قفل های دیجیتال ، رمز عبوری، کارت، اثر انگشت و یا ترکیبی از این روش ها می باشد.

هر یک از این نوع قفل ها دارای یک برنامه کاربردی می باشند که به کاربر امکان کنترل گزینه های مختلف را می دهد. به عنوان مثال می توان به برنامه ریزی قفل جهت استفاده از صفحه کلید و یا سنسور اثر انگشت اشاره نمود.

به این ترتیب تنها افراد مجاز که اطلاعات آن ها در حافظه قفل از پیش ثبت شده است می توانند به آن دسترسی داشته باشند. در غیر این صورت با اشتباه تشخیص دادن هویت شخص توسط قفل، آلارم هشدار آن به صدا در می آید.

نکات مهم در هنگام خرید قفل دیجیتال

قفل دیجیتال یک ایده عالی جهت افزایش امنیت و راحتی می باشد. با این حال در هنگام خرید این نوع قفل ها باید به اندازه کافی تحقیق نموده و تمام مسائل و نکات را در نظر بگیرید.

 • برخی از قفل های دیجیتال دارای کلید اضطراری می باشند که در صورت نگهداری نادرست از آن باعث بروز دردسرهای فراوانی می گردد (بهتر است از این کلیدها در یک جای امن و بیرون از منزل نگهداری شود).
 • برخی از قفل های دیجیتال با شرایط مختلف آب و هوایی و محیطی مانند سرما، گرما و یا رطوبت سازگار نمی باشند.
 • برخی از قفل های دیجیتال دارای هزینه ماهانه دسترسی به وب می باشند.
 • برخی از مدل های قفل دیجیتال امکان دسترسی به تلفن همراه و خانه هوشمند را برای کاربران فراهم نمی کنند.
 • مصرف انرژی برخی از مدل های قفل دیجیتال بسیار بالا می باشد.
 • هزینه نگهداری برخی از مدل های قفل دیجیتال بسیار بالا می باشد.
 • کیفیت طراحی و ساخت برخی از قفل های دیجیتال بسیار پایین می باشد.
 • برخی از قفل های دیجیتال ویژگی های امنیتی محدودی دارند.
 • و ….

پیشنهاد می گردد که قبل از خرید قفل دیجیتال با کارشناس یکی از شرکت های معتبر مشورت نمایید. مطمئنا تجربه و آشنایی آن ها در این زمینه از شما بیشتر است (شما می توانید با خیالی آسوده از تجربیات ما استفاده نمایید).

نکات مهم در هنگام نصب قفل دیجیتال

دلیل اصلی نصب قفل دیجیتال افزایش امنیت درب ورودی خانه می باشد. اما در نظر داشته باشید که رعایت نکردن نکات امنیتی و نصب غیر استاندارد این نوع قفل هاباعث بروز مشکلات فراوانی برای شما می گردد.

 • بهتر است از درب های با کیفیت و استاندارد برای نصب قفل های دیجیتال استفاده شود.
 • نصب قفل دیجیتال بسیار آسان بوده اما بهتر است جهت نصب استاندارد و رعایت تمامی نکات فنی از متخصصان نصب استفاده شود.
 • در هنگام معرفی و یا وارد نمودن رمز دقت نمایید که فرد ناشناسی در اطراف شما حضور نداشته باشد.
 • حتی الامکان از رمزهای پیچیده استفاده نمایید.
 • ازبه اشتراک گذاشتن رمز عبوری خود در صفحات مجازی جدا خودداری نمایید.
 • در هنگام شناسایی اثر انگشت پیشنهاد می گردد، برای اطمینان چند اثر انگشت مختلف خود را به قفل دیجیتال معرفی نمایید.
 • بهترین قفل دیجیتال از لحاظ امنیتی قفلی است که بتوان آن را از راه دور توسط تلفن همراه کنترل نمود. بنابراین این ویژگی را در هنگام خرید حتما در نظر بگیرید.

برندهای پرفروش و معتبر قفل دیجیتال

قفل دیجیتال یال

یکی از بهترین مدل های قفل دیجیتال در بازار بدون شک قفل یال می باشد که انعطاف پذیری بالایی در دسترسی از طریق رمز، کارت، اثر انگشت، ارتباط بلوتوثی و یا اینترنتی با تلفن همراه، ریموت کنترل، سیستم های هوشمند و … را برای کاربران فراهم می کند.

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

این نوع قفل دارای کلید مکانیکی جهت استفاده در شرایط اضطراری می باشد. همچنین دارای سیستم های پیشرفته امنیتی مانند رمز یک بار مصرف، تابع خیالی، رمز admin، آلارم هشدار حوادث امنیتی و … می باشد.

قفل دیجیتال سامسونگ

این نوع قفل با وجود داشتن ویژگی های بی نظیر امنیتی و فنی، از لحاظ قیمت و هزینه های عملیاتی بسیار مقرون به صرفه می باشد. توسط روش های دسترسی مانند رمز، کارت، اثر انگشت، ریموت کنترل و یا کلید مکانیکی می توان به قفل های دیجیتال سامسونگ دسترسی پیدا کرد. از جمله ویژگی های امنیتی این نوع قفل سامسونگ می توان به ورودی دوبل رمز و کارت و یا رمز و اثر انگشت، حریم خصوصی، قفل کودک، آلارم هشدار و … اشاره نمود.

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

– قفل دیجیتال Kwikset

قفل های دیجیتال Kwikset را می توان توسط بلوتوث و یا تکنولوژی RFID کنترل نمود. همچنین این نوع قفل دیجیتال را می توان توسط انواع گوشی های هوشمند (Android و iOS) کنترل نمود. کاربران می توانند کلیدهای مجازی خود را جهت دسترسی دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارند تا از پشت درب ماندن آن ها جلوگیری کنند.

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

– قفل دیجیتال Lockutron Bolt

نصب این نوع قفل بسیار آسان بوده و آن را می توان توسط گوشی های هوشمند کنترل نمود. قفل های دیجیتال Lockutron Bolt شاید ساده ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه جهت ارتقای قفل های سنتی شما باشند.

چه ویژگی هایی را باید در قفل دیجیتال جستجو کرد؟

خرید قفل دیجیتال یک تصمیم بزرگ می باشد که انتخاب مناسب آن میان مدل های مختلف موجب سر درد شدید شما شده و گاهی اوقات به انتخاب اشتباه شما منجر می شود. این شرکت مفتخر است که شما عزیزان را در انتخاب درست این نوع قفل ها راهنمایی نماید.

اعتماد شما، افتخار یک قرن فعالیت بزرگ یال می باشد…

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *