کلیدهای هوشمند قفل الکترونیکی

کلیدهای هوشمند قفل الکترونیکی

کلیدهای هوشمند قفل الکترونیکی

شرکت فرانهوفر آلمان از نرم افزار جدید با نام Share Key پرده برداری کرده که نقش یک کلید هوشمند را ایفا می کند. کاربران می توانند کلیدهای هوشمند را از راه دور ارسال و اجازه استفاده از آنها را به افراد خاص جهت باز نمودن قفل الکترونیکی واگذار کنند. برای مثال وقتی شما سر کار هستید، می توانید به مدیر ساختمان این اجازه را بدهید که با استفاده از کلیدهای هوشمند فوق قفل الکترونیکی آپارتمان را برای مامور اداره گاز و قرائت کنتور باز کند.

در ساخت قفل الکترونیکی هوشمند از فناوری های امنیتی مدرن استفاده می شود و به آسانی می توان آن را با سیستم های کنترل دستیابی موجود تلفیق کرد. نرم افزار Share Key کلیدهای هوشمند را به طور مستقیم به تلفن همراه کاربر می فرستد و این مساله از طریق ارسال کد QR به ایمیل یا از طریق پیام تصویری صورت می گیرد. مهم ترین چالشی که سازندگان با آن روبه رو هـستند، محافظت از کلیدهای هوشمند بدون به خطر انداختن عملیات اصلی آنهاست.

کلیدهای هوشمند قفل الکترونیکی

نحوه عملکرد نرم افزار Share Key

نرم افزار Share Key براساس سامانه انتقال مخابرات میدان نزدیک (NFC) عمل می کند، در نتیجه داده ها به صورت بی سیم و در دامنه کوتاه چند سانتی متری مبادله خواهد شد. برای بازکردن درب ساختمان شما باید گوشی خود را به قفل الکترونیکی نزدیک کنید. رابط NFC و قفل الکترونیکی در پهنای باند کوتاه راه اندازی می شود. با نصب این نرم افزار در تلفن های هوشمند، داده های حساس از داده های سایر برنامه های کاربردی مجزا می شوند، در نتیجه افراد غیرمجاز نمی توانند به کلیدهای هوشمند دسترسی داشته باشند.

ارتبـاط بین تلفن هوشمند و سرور مرکزی با استفاده از پروتکل های امنیتی محافظت می شود و حتی اگر این ارتباط مورد حمله هکرها قرار گرفت، افراد غیرمجاز نمی توانند به کلیدهای هوشمند دسترسی یابند زیرا بـاز کردن قفل الکترونیکی درب آپارتمان به اطلاعات حاوی نشانه های رمزبندی شده کاربر و برنامه کاربردی نصب شده روی تلفن هوشمند نیاز دارد.

به واسطه ویژگی های فوق العاده نرم افزار Share Key می توان از آن به عنوان کلید کنترل کننده در هتل ها یا به عنوان کلید اشتراکی استفاده کرد؛ به این صورت که افرادی که در یک مکان زندگی می کنند نیز می توانند از آن جهت دسترسی به کلیدهای هوشمند استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کلیدهای هوشمند قفل الکترونیکی به سایت رسمی Yale در ایران مراجعه نمایید.

www.yales.ir

منبع : karenddl

دسته بندی ها : دنیای قفل دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *